Jaro, s víceméně letním počasím, propuklo v plné síle. Všechno kolem potřebuje jarní údržbu. Zahrada, dům, šatník... Děti jsou nadržené na trampolínu, kola a výlety... Ješte se nakupilo pár společenských akcí a já v tom lítám ;)
Začalo to o víkendu výletem do Kutné Hory, návštěvou kostnice a hlavně rodinným setkáním v Kavárně na Kozím plácku. Tam putovalo pár mých ptáčků a`la attic 24. A pak už to jelo. Nákup v zahradnictví, sázení, stříhaní, hrabání. Trávník dostal vzpruhu - pískování a semena- od zahradnice. Potřeba bylo i doladit velikonoční výzdobu. Přikoupila jsem další krásnou slepičku. A jedno jarní tričko ;) Nejlíp se má náš Čenda.
čtvrtek 21. dubna 2011
čtvrtek 14. dubna 2011
došlo
k nejhoršímu ;) stejně jako každý týden - prádlo. Praní mi celkem jde od ruky. Snosit, vytřídit, do pračky, z pračky, do sušičky, ze sušičky. To všechno hezky odsejpá a během jednoho dne je běžná dávka vyprána. Pak nastupuje lidský faktor. A začíná to lehce drhnout ;) Končí to všelijak, ale většinou podobně jako na fotce. Ta tedy není úplně dnešní. Skoro bych řekla, že dnešní stav je o kapánek horší. I mně "hory" prádla vadí a pokaždé si slibuji, že to přístě nenechám zajít tak daleko. Dobře vím, že zase nechám. V podstatě mi vyhovuje to pak zpracovat najednou. Je to všechno při jednom rozdělené na hromádky podle osob. Při jednom odneseno a uklizeno do skříní. Kdybych hezky skládala jednu várku po druhé musela bych vlastně do těch skříní několikrát... Jedno vím za ta léta jistě. Nejdůležitější je si pěkně všechno zdůvodnit. Kde například bych vzala dneska večer důvod otevřít si lahvičku dobrého červeného vína? :)
Štítky:
home sweet home
pondělí 11. dubna 2011
už jsem nevydržela,
zametla verandu, omyla lavici, ze sklepa vynesla loňský "potah" a začala s výzdobou...Sice to ještě není na dlouhé posezení venku (ani časově mi to nějak moc nevychází) a vzhledem k větru a padajícím jehnědám toho zametání ještě bude moc, ale nedalo mi to. I kolem venkovního stolu jsem vymetla pavučiny a ještě podzimní listí, z půdy snesla polstrování.... Skoro si říkám - zbytečná práce. Kdybych nebyla tak nedočkavá, nemusela bych spoustu věcí dělat dvakrát ;) Stejne to ted využívají jen kočky. Nejen naše, ale i celého přilehlého okolí :)
Štítky:
zahrada
pátek 8. dubna 2011
úterý 5. dubna 2011
pošťák
dorazil a přivezl zásilku s nápisem fragile! Kruh se uzavřel... Ale popořádku. Před dvaceti lety jsem pracovala ve starožitnictví. Všude kolem spousta krásných věcí. Jednoho dne mě ale naprosto uchvátila jedna porcelánová figurka. Ani jsem dlouho nerozmýšlela a odevzala za ní dost značnou část výplaty. Dostala jméno Mařenka a výsadní místo ve skleníku. Po nějakém čase přibyla další a pak ještě pár, ale žádná už nebyla tak úžasná ;) Nedávno jsem na aukčních stránkách aukro objevila, co vlastně je zač a co jí chybí resp. chybělo. Je to zarážka na knihy a chyběla ta na druhý konec. Už nechybí. Byla v tom dnešním balíčku. Teď už umytý Jeníček stojí na svém místě. Samozřejmě, že ne u knih, ale skoro na tom prominentním Mařenčině místě ve skleníku ;) Tak můžu s klidným svědomím sbírání ukončit... nebo ne? ;)
Štítky:
home sweet home
rýma
je tu. Ustáli, MLT, celkem celou zimu, chřipkovou epidemii, útok spály a nakonec je dostala! Mrcha. Nasadili jsme extrémní dávku vitamínů, homeopatika, sprej do nosu a dvd Indiana Jones (ve školce jsme nežádoucí). Nic jiného se s tím stejně nedá dělat. Obávám se, že platí - neléčená rýma trvá týden, léčená sedm dní ;(
Štítky:
parenthood
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)


