úterý 9. dubna 2013

Na merino?

  Sice mu  nějaký čas trvalo osmělit se, asi i proto, že při delším odchodu košík ukládám do výšky, ale přece jen mu to nedalo. Jen jsem se šla napít ;) Měkká Lada a téměř dokončený pléd - pohodlí nade vše!
 

Bertě nezbylo než tiše závidět.

Růže

Tahle jedna se sušila už dlouho sama samotinká. A takhle dopadla. Pachatel/é se ani nesnažili ukrýt zbraň. :)

pondělí 8. dubna 2013

Nákup

 Včera se mi opravdu zadařilo. Přesně to jsem chtěla. Dokonce i v celkem přebraných velikostech jeden správný kus zbyl. Tričku taky nešlo odolat. Dnes jsem dokoupila svetýrek.


  Tak už zbývá jen pořídit sukni, kalhoty, triko s dlouhým rukávem, další triko s krátkým rukávem, jarní šálku, boty k sukni, boty ke kalhotám... :)
  Každopádně mě potěšilo, že jsem se MDMD celkem trefila do vkusu a udělala jí tak radost ;)

Víkend

Tento víkend patřil mezi ty rušnější. V pátek MDH vyrazil s MDOD do Brna na oční kliniku a já s MLT na oslavu narozenin jejich spolužačky ze školky. Doma pak fofrem večeři a  držkovou polévku na sobotu, aby MDH po návratu nestrádal hlady. V sobotu ráno jsem s klukama odjela přes celou Prahu na fotbalový zápas. Jo jo už je to tady - sezona v plném proudu. A takto bude už každý víkend...  Ještě, že se člověk díky tomu dostane na místa, kam by jinak vlastně vůbec neměl důvod se podívat - fotku rotundy svaté Máří Magdaleny jsem nedopatřením smazala ach jo ;)


Cestou domů oběd u McD a nákup dárků na nedělní oslavu, tentokrá kamaráda z téže školky. V neděli bylo slíbené kuře s nádivkou a šup na párty. Ta se konala v poměrně vzdáleném OC a plánovaná byla na čtyři hodiny. Já po odevzdání dětí dojela na Staromák zařídit cosi pro MDB a po návratu jsem ještě  stihla nějaké nákupy a kávičku s další spřátelenou matkou. Doma už jen večeře a žehlení :)
 Cuketová polévka je velmi snadná ;)
cibule a česnek na másle

nastrouhaná cuketa
 
rozvařit - přihodila jsem kostku zeleninového bujonu


a rozmixovat - než jsem nastartovala mobil k focení už byla v talířích a nechtěli půjčit ...

středa 3. dubna 2013

Doma

 Po návratu to ve městě vypadalo trošku jarněji. Sněhu jen poprašek.


 Rychle jsem navařila a  napekla



 Pak už jsem se vrhla  na krabici/balíček.... z Vlnapu :)) Jako první přišla na řadu opět Lada. Tentokrát písková.  Tu si na pléd vybrala MDM. Za pár dnů má narozeniny ;) Zatím mám vyháčkováno něco přes dvě přadena. Plán jsou čtyři, takže bych v pohodě měla dárek stihnout ;)

  
 
Lada je tam ještě zelená a cyklámenová - tu jsem si sice představovala světlejší, ale co už? ;)

Klouzačka

  Klasická zábava mého dětství. Po cestě ze školy. V parku. Za domem. Kdekoli. Marně jsem se snažila vzpomenout, kdy jsem ji a děti na ní v poslední době viděla. Dokonce jsem zjistila, že moje robátka- teda hlavně ta nejmenší- vůbec netuší, co s ní!:)
  Po lehké instruktáži pochopila ;)

  Vyčistit

   Rozeběh a ...


   Sourozenecká klasika - tahle "půlka" je MOJE!


   No není tohle retro?! :)

Březen ...

... za kamna vlezem, duben - ještě tam budem. Tak to asi není nic nového :))
Marně jsem se těšila na jarní lyžování. Se sluníčkem a minimálně plus pěti. Na horách a letos i leckde v nížinách to k téhle idylce mělo daleko. Teploty lehko kolem nuly, občas sněžení a vítr.




 Výhodou byly super podmínky pro lyžování. Ne až tak moc lidí, sníh paráda, ceny příznivější než v hlavní sezoně... Jen ta zima. Ani jsem nemohla vystrčit prsty z rukavic pro pořízení dokumentace ;) U MLT se zúročily hodiny strávené na malém kopci a tentokrát kluci svištěli po velké sjezdovce jako draci ;) A velký bod měla akce díky tomu, že jsme byli celá rodinka pokupě a celkem v pohodě ;)