pondělí 22. září 2014

Svetr

Upřímně řečeno - s tím jsem fakt nepočítala. To, že bude potřeba obleček na chladné dny jsem tušila. Že budu chtít nějaký "šik" - s tím jsem počítala. Když trhlá tak trhlá :)) Ale že budu sama vyrábět, tomu jsem se při vyprávění kamarádky, jak ze zoufalství vyrábí střihy a její matka šije, smála.
A je to tady! Tak malého jsem nikde nic nenašla. XS je velké :) a chladné dny se blíží. Starý dobrý google....
První pokusy o pletený výrobek , který se zdál pružnější a tím i praktičtější na oblékání, ztroskotaly na nedokonalosti mého pletení. To se asi do smrti nenaučím, aby byly oba okraje, levý i pravý) stejné. Tolik mně to nervuje, že nelze ;(
Takže další návody, háček/y a merino - jasně že růžové - je to přece holčička :))
Několik pokusů a předělávání (velikost, pružnost, ubírání.....), ale nakonec je hotovo.

Modelka, bohužel, chvíli nepostojí


Napadlo mně spásné uplácení (když už to stálo tolik usilí, tak to prostě vyfotím za každou cenu)

 


Doufám, že časem konfekční velikosti dosáhne. Šít nezačnu. I když "Never Say Never" :)))

Tak nevím

Je to bio, není to bio? Je to vůbec odpad? :))



Každopádně jsem už dál nemohla pracovat .... jupíí! :))

středa 17. září 2014

Kaštany

Letos mě chlapečkové mile překvapili ;) LK sám od sebe nasbíral kaštany. Doma sám připravil párátka. Odpoledne naprosto v klidu  a bez hádek sami začali vyrábět. Sice nešlo přímo o zviřátka .... ale i tanky jsou v tomto případě velmi chválené výrobky ;)





úterý 16. září 2014

Carrot Cake

Pekla jsem v sobotu na přání MDH k jeho narozeninám. Opět (jako letos v březnu) podle Vandy, jen tentokrát se na středu nepropadl. Stejně netuším proč.... Polevu jsem dělala stejnou , protože na to, že jsem chtěla dělat jinou jsem zapomněla ;)

už neupečený vypadal skvěle ;)

svíčka je pouze symbolická, plný počet by mohl způsobit požár ;)

mňam!

A v neděli jsme byli na slavnostním obědě ;)

ještě jednou mňam!

pondělí 8. září 2014

PP hooodně koleček

Přesný záměr nevím... úkol zněl barevná kolečka jako ty první jen různě velká a různě barevná ....








Co to bude, až to bude?

sobota 6. září 2014

Máme miminko

Psí holčičku! :)))
Po pěti měsících zvažování, hledání, znovu zvažování, radění se a znovu hledání.... jsme ji a její sourozence byli v pondělí okouknout a ve čtvrtek, při druhé návštěvě, padlo definitivní rozhodnutí. Jede s námi domů! ;)
880g, stáří 3měsíce, v rodném listě X Sparta.





 
Zatím jí říkáme (Verichovsky) "pséku" a usilovně pracujeme na výběru jména.

To to uteklo...

Poslední prázdninový týden jsme trávili na hřištích a výletech. Parkour, minigolf, plzeňská Techmánia...

nahoře lítala letadýlka na solár pohon ;)

dinosaurus by do kuliček v dětském koutku nemohl ;)

jízda na segway vyhrála

140dB dosáhli i každý sám za sebe ;)

Na úplný závěr se konal nedělní oběd s kamarády ze školky - prima, že klukům přátelství tak dlouho vydrželo - je to teda spíš práce matek, ale když se děti potkají, je to jako by se naposled loučily den před tím. Snad to vydrží i do doby, kdy se budou moct scházet i bez nás ;)
Začátek školy proběhl hladce. MLT byli vybaveni vlastními klíči a jsou na to patřičně hrdí. Už taky nechodí do družiny a kroužky(kromě sportů) zatím činnost nezahájily, takže si chlapečkové užívají volného času  bez úkolů. Aspoň chvíli ;)
U MDMD už probíhá výuka. Zatím prý jen zlehka, ale bude to náročný školní rok - malá maturita a seminárka z dějepisu. No a MDOD přes internet projíždí milánské realitky a hledá podnájem ;)

A já tu dlouho nebyla, protože jsem zcela propadla jinému tématu... ;)