úterý 8. srpna 2017

Žlutá je dobrá

Cestou z výletu jsem po dlouhém vysvětlování, co je vratič a ještě delším vyhlížení správné květiny přibrzdila a vyslala trhače.


Docela se činili


Už je část ve váze


A část se suší a do vázy půjde až pak ;)





Výlet

 Když dojdou místní cíle, je nutné vyrazit do okolí. Tentokrát jsme zvolili dolomitové jeskyně s největším českým podzemním jezerem v Bozkově. 
   Navigace nás cestou tam lehko potrápila, ale díky časové rezervě a intuici řidiče resp. řidičky ;) jsme stihli být na místě včas na rezervovanou prohlídku.
   MLT to nad očekávání zaujalo , dokonce kladli vhodné dotazy a cestou na oběd znovu a znovu vše probírali.    Tedy ne úplně odborné záležitosti, ale vtípky a historky průvodce ;)
Po návštěvě místní restaurace ( nic moc) jsme s vypnutou navigací vyrazili zpět a - světe, div se -trefili jsme. Ať žije "The old fashioned way"!

   Málem jsem se zapomněla pochlubit nákupem ;)


Turistická známka , pro mě čepice a přívěšek netopýra, který LK odmítl sundat z krku a zapůjčit na focení ;)

Pochod

Tradiční okruh jsme se tentokrát rozhodli protáhnout a konečně dorazit k prameni Labe. Dřevěnou turistickou známku totiž MLT omylem koupili už předloni a tak to vlastně byla povinnost 😉
Na Čertovu horu jsme se v rámci hesla "nepřepálit start" nechali vyvézt lanovkou. Studenovem jsme jen bez zastavení profičeli. Z Ručiček jsme to vzali přes Dvoračky




 A po obědě

jsme pokračovali k cíli. Hurááaa!



Na desce znázorňující řeku se všemi jejími přítoky a městy, kterými protéká je samozřejmě i erb mého rodiště😉


Domů jsme to namířili kolem Labské boudy a pak už z kopce přes Krakonošovu snídani.

V Mumlavě proběhlo jen smáčeni unavených nohou 😉


Doma mobil ukázal 23,23 km, 4h 47 min , průměrná rychlost 4.8 km/h 😀😀
Tak ještě honem sbalit plavky, ručníky, psíka a šup na koupaliště. Klepala jsem se zimou ještě večer u knížky 😀






Ranní "selfíčko"



Sebe jsem radši " ustřihla" 😀

Na horách

jsme od čtvrtka ;) Já a MLT. Původně s námi přijela i MDMD. Pobyla do neděle a odjela s MDH, který přijel v pátek 😀
Od čtvrtka tu probíhal festival Kelstká noc a tak bylo všude a hlavně po večerech rušněji. Moc mi není jasné, že při dvaadvacátém ročníku jsme se trefili poprvé 😱😀
My jsme zvolna chodili na procházky, tak trochu i na koupaliště a cestou jsme takhle debužírovali 😉

neděle 6. srpna 2017

Konečně zase víc času 📚


# 29 Herman Koch - Letní dům s bazénem - docela drsné - pohled lékaře na lidi kolem jako by byli pacienti ( někteří i jsou) - na jedné straně cynik, na druhé milujíci otec ...

úterý 1. srpna 2017

Návštěvníci díl druhý

V pořádku dorazili z výletu. Náš červený Sharan se  hezky projel 😉
Během devatenácti dnů navštívili Německo, Švédsko, Dánsko, Holandsko, Francii, Itálii, Rakousko. Pro někoho (např.pro mě 😉) noční můra, no jim řízení nevadí resp. jsou na delší trasy zvyklí. Přijeli plní zážitků. Ti mladší hlavně ze skate parků , starší i z památek .
U nás na základně v plném počtu jedenáct, i vzhledem k počasí, nastal víceméně líný relax. Trampolina, posilovna, bazén. Stihli jsme Pražský Hrad, Malou Stranu, několikrát Václavák. Trošku jsme nakupovali ( pár modelů Desiqual - to doma nemají 😉) . Děti se ve skupinkách střídaly v připravě snídaní - palačinky versus pancakes 😉. Kluci upekli cookies. MDsGD připravila jedenáct skvělých pizz na míru  - včetně těsta - klobouk dolů 😉 Já pekla, vařila, procvičovala anglickou konverzaci. MDsSiL poklízel po mém řádění kuchyň, MDH chodil poctivě do úřadu , na vše dohlížel a k večeřím griloval. Proběhla instruktážní připrava svíčkové a knedlíků. MDsYD hrála s dětmi kostky a cribbage. Četlo se i jezdilo na kolech...
Pohoda! 


Dnes ráno jsme zamávali na rozloučenou - my před domem, MDH na letišti - prý pro jistotu 😉

A v poledne vyrazili do hor ... Pro změnu déšť a devatenáct stupňů 😀