neděle 23. prosince 2018

Ta dnešní 🎄

se teda kapánek “ rozjela “ 😉 Byl trošku stresík ji fofrem vymodelovat mezi rýží s krevetami k obědu a zpracováním ( polévka a nasoleni porci) kapra. 😀




sobota 22. prosince 2018

Vánočka 🎄

Na podzim roku 2013 jsme přibrali s sebou na podzimní prázdniny na horách kamaráda MLT. Jeho matka nám přibalila “svačinku” 😉. Trochu tehdy nějak nestíhala , musela ji z trouby vytáhnout o pár minut dříve , a tak byla uvnitř lehko nedopečená ( dodnes na to při každém předvánočním shledání s úsměvem vzpomínáme) Okraje jsme s MDH poctivě ojedli a já došla k závěru , že chutná přesně jako ta od mojí babičky. Hned po návratu jsem požádala o radu, jak na ni. Zakoupila knížku s receptem, absolvovala ukázkové pečení a přepečlivě poctivě peču. Protože chutná celé rodince a tak leckdy upeču i jen tak během roku, no dneska poprvé vyšla , při vší skromnosti) opravdu dokonale. Nepraskla, nešešarovala se, po vyjmutí z trouby se nesrazila ...



Za hodinku byla  fuč, ani pořádně vychladnout nestačila 😀

Díky Dášo! 😉



pátek 21. prosince 2018

Dodatečně

V úterý přijela MDOD. Sice na Vánoce nicméně mi přivezla i dárek k nedávným  narozeninám 😉

Italská klasika 


Už jsme i vyzkoušely. To je “ jiný kafe” 😉


sobota 15. prosince 2018

Vše je pod kontrolou 🎄

 Kritická okna umyta, mouchy z lustrů  vyklepány, pavučiny vymeteny ... Dárky víceméně pořešeny...Vánoční trhy navštíveny.... Z cukroví chybí už jen pusinky. Nově jsem zařadila marokánky a vzpomínku na dědu a babičku - nepečené hříbky 😉


Vánoce budou ! 😀







úterý 11. prosince 2018

Padesátá ! 😀📚

Detektiv šéfinspektor Fosterová je ještě rychlejší než major Servaz 😀


# 50 Robert Bryndza - Temné hlubiny 


pátek 7. prosince 2018

# 49 📚

Bernard Minier - Mráz - šest set dvacet čtyři stran téměř jedním dechem 😱😀. Ač dost komplikované, velmi čtitelné. 
Už mám rezervaci na další případ 😉




pondělí 3. prosince 2018

Bday girls 🎊

V sobotu já , v pondělí MDMD 😉
Poštou dorazila přáníčka

a zkouška štěstí 😀

Zase nic 🙁😀


MDH přispěchal z květinářství 

MDM ví, že jsem zimomřivá a MDMD taky ví, čím potěší 😉

V sobotu  byl dort a divadlo a v neděli oběd v oblíbené Barabizně.