čtvrtek 25. července 2013
Pilka
Koncem zimy přišel LP ze školy s tím, že se svým spolužákem Honzíkem budou mít firmu a budou vyřezávat. Vůbec netuším, kde na to přišli. Nicméně dalším probíráním plánů se nějak došlo k tomu, že za vysvědčení dostane pilku :) Nevím, co jsem si myslela. Asi jen, že léto je daleko a že na to zapomene. Nezapoměl. Nebyla sice přímo na konci školního roku, ale po návratu z dovolené jsem potřebovala zajet do kutilského obchodu. Jak padl název už se jelo se mnou. Pilku jsme našli a po krátké poradě s odborníkem ;) byla v košíku. Ještě materiál. Překližku jsem nenašla a tak jsme ve zbytcích vylovili dva kousky sololitu. Pro začátek stačí.
Doma jsem trochu rozpačitě uvedla pilku do provozu. Chvíli jsem váhala, ale pak jsem si vzpoměla, že můj děda opravdu silou plátek do pilky napínal, utahoval a po práci zase uvolňoval ;)
LP se hned chopil díla. Překvapivě dlouho mu trpělivost vydržela, ačkoli se dopracoval pouze k řezání jakože rovně. Po pár dnech začala nenápadně přebírat iniciativu MDMD.
Dokonce si pilku vzala i na pár dní k babičce. Jsem zvědavá, jestli se tam k tomu dostane ;)
Doma jsem trochu rozpačitě uvedla pilku do provozu. Chvíli jsem váhala, ale pak jsem si vzpoměla, že můj děda opravdu silou plátek do pilky napínal, utahoval a po práci zase uvolňoval ;)
LP se hned chopil díla. Překvapivě dlouho mu trpělivost vydržela, ačkoli se dopracoval pouze k řezání jakože rovně. Po pár dnech začala nenápadně přebírat iniciativu MDMD.
Dokonce si pilku vzala i na pár dní k babičce. Jsem zvědavá, jestli se tam k tomu dostane ;)
Štítky:
parenthood,
ruční práce
čtvrtek 18. července 2013
neděle 30. června 2013
Kontryhelu
se u nás daří. Nechápu. Zřejmě je to velmi nenáročná rostlina. Každoročně přes všechnu moji péči/nepéči, která spočívá v tom, že ho na podzim, co nejvíce ostříhám a na jaře vyčistím, co ještě stihlo narůst a přes zimu uschnout, roste jako blázen. Nejprve začnou, samozřejmě, růst listy, pak celkem hezky vykvete. První deště jakžtakž zvládne "na stojáka", ale další vytrvalejší už ho rozvalí a je opravdu obtížný - tu zasahuje do trávníku, kterému se pod ním moc nedaří, tu přepadá přes cestičku, takže mám pokaždé mokré nohy, když ji potřebuji použít. Jinde zase utiskuje třapatky.
Tak ho "za trest" ;) občas někde přistřihnu a použiju do vázy.
Tak ho "za trest" ;) občas někde přistřihnu a použiju do vázy.
Štítky:
zahrada
Překvapeníčka
Občas mi na pultě u kuchyňké linky přistane vázička. Začalo to šeříky. Těch se vystřídalo několik, podle toho , jak postupně vykvétaly. Pak větvička s květem růžového akátu. Nedávno střemcha a poslední je čajová růže.
Je to zkrátka podle toho, co MDOD po cestě ze školy někde "štípne" :))
Díky ;)
Je to zkrátka podle toho, co MDOD po cestě ze školy někde "štípne" :))
Díky ;)
Štítky:
home sweet home,
parenthood
úterý 25. června 2013
Placičky
Miluju zeleninové placičky. Kapustové, květákové a už pár měsíců i tyhle. Courgette Fritters ;) Po našem cuketové.
Vejce, mléko, mouka s pdp, sůl, pepř, nějaká ta bylinka, případně nastrouhaný sýr. Olej a lívanečník. Snadné, rychlé, všemi jedlé ;)
Vejce, mléko, mouka s pdp, sůl, pepř, nějaká ta bylinka, případně nastrouhaný sýr. Olej a lívanečník. Snadné, rychlé, všemi jedlé ;)
Štítky:
peču vařím
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)
















