pondělí 29. října 2018

45, 46 📚

# 45 - Katja Kettu - Můra - hrůza, kdyby setina toho byla pravda, tak to je šílené 

# 45 - Světlana Alexijevičová - Válka nemá ženskou tvář - krátké příběhy sovětských žen ( dívek) , jejich motivace jít na frontu, ženský úhel pohledu...




sobota 27. října 2018

Jsme tu zas 😀

my i podzim 😀

Děti mají podzimní prázdniny . MLT navíc i ředitelské volno, tak jsme dorazili v předstihu už včera. 
Počasí asi nebude nic moc ( aktuálně pět stupňů a těsně před deštěm), ale nic nás nezaskočí - jsme připraveni 😀






čtvrtek 25. října 2018

Na přání

MDMD jsem se po dlouhém čase pustila do skořicových šneků from scratch. Opět podle  ověřeného receptu , který jsem tentokrát lehko zkombinovala s několika nápady z pinterestu 😉 . Vylepšení spočívalo ve vytvoření goo - směs másla , cukru, skořice, ořechů a maple sirupu - na dno zapékací nádoby. Po upečeni se vše vyklopí - ne vyjme 😉 a je to téměř extáze 😀
Před
před
Po
A detail - ještě teď se mi sbíhají sliny 😀









pondělí 22. října 2018

Navzdory počasí II

A samozřejmě jsme jedli, pili, hodovali ... 😀






 

 

Tak zase někdy příště ! Snad za lepšího počasí , abych si to koupání v Atlantiku mohla víc užít 😉







neděle 21. října 2018

Navzdory počasí I

Ani Španělsko není vždy sluncem zalité 🙁 



No i přes nepřízeň povětrnostních podmínek a (vzhledem k naprostému podcenění sbaleného oblečení ) permanentní hrozbě podchlazení 🙄jsme cestovali podle plánu. 

Málaga

Alhambra

Granada

Ronda

Codoba

Cádiz

Gibraltar

















pátek 12. října 2018

Koláč

Dýňového pyré jsem vyrobila moc. Po jablečné variantě zbylo tedy dost i na hruškovou 😉


 
Hrušky nějak pustily víc šťávy než jablka . Chuťově v pořádku, no shodli jsme se , že první byl lepší 😉






Podzim

se , aspoň co se počasí týká, nádherně vydařil. 


Cyklistiku musím kvůli drobné zdravotní komplikaci někdy vyměnit za chůzi, no už i v okolí domova jsem si našla celkem příjemnou devítikilometrovou trasu. Škoda jen, že Suri nespolupracuje 😀
Občas zajdu na lekci trx nebo heat ...
.... a pak si  v pohodě dám tlamouna 😀