# 45 - Světlana Alexijevičová - Válka nemá ženskou tvář - krátké příběhy sovětských žen ( dívek) , jejich motivace jít na frontu, ženský úhel pohledu...
pondělí 29. října 2018
sobota 27. října 2018
Jsme tu zas 😀
my i podzim 😀

Děti mají podzimní prázdniny . MLT navíc i ředitelské volno, tak jsme dorazili v předstihu už včera.
Počasí asi nebude nic moc ( aktuálně pět stupňů a těsně před deštěm), ale nic nás nezaskočí - jsme připraveni 😀
Štítky:
parenthood,
výlety,
ze života
čtvrtek 25. října 2018
Na přání
MDMD jsem se po dlouhém čase pustila do skořicových šneků from scratch. Opět podle ověřeného receptu , který jsem tentokrát lehko zkombinovala s několika nápady z pinterestu 😉 . Vylepšení spočívalo ve vytvoření goo - směs másla , cukru, skořice, ořechů a maple sirupu - na dno zapékací nádoby. Po upečeni se vše vyklopí - ne vyjme 😉 a je to téměř extáze 😀


Před
Po
A detail - ještě teď se mi sbíhají sliny 😀
Štítky:
peču vařím
pondělí 22. října 2018
Navzdory počasí II
A samozřejmě jsme jedli, pili, hodovali ... 😀







Tak zase někdy příště ! Snad za lepšího počasí , abych si to koupání v Atlantiku mohla víc užít 😉

Tak zase někdy příště ! Snad za lepšího počasí , abych si to koupání v Atlantiku mohla víc užít 😉
neděle 21. října 2018
Navzdory počasí I
Ani Španělsko není vždy sluncem zalité 🙁








No i přes nepřízeň povětrnostních podmínek a (vzhledem k naprostému podcenění sbaleného oblečení ) permanentní hrozbě podchlazení 🙄jsme cestovali podle plánu.
Málaga
Alhambra
Granada
Ronda
Codoba
Cádiz
Gibraltar
pátek 12. října 2018
Koláč
Dýňového pyré jsem vyrobila moc. Po jablečné variantě zbylo tedy dost i na hruškovou 😉

Hrušky nějak pustily víc šťávy než jablka . Chuťově v pořádku, no shodli jsme se , že první byl lepší 😉
Štítky:
peču vařím
Podzim
se , aspoň co se počasí týká, nádherně vydařil.


Cyklistiku musím kvůli drobné zdravotní komplikaci někdy vyměnit za chůzi, no už i v okolí domova jsem si našla celkem příjemnou devítikilometrovou trasu. Škoda jen, že Suri nespolupracuje 😀
Občas zajdu na lekci trx nebo heat ...
.... a pak si v pohodě dám tlamouna 😀
Štítky:
ze života
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)