středa 31. března 2021

Že by jaro? 🤔😁

A rovnou skoro letní teploty . Před deseti dny vánice na horách ...
 
A včera jsem i já usoudila , že je dost teplo na zahájení cyklistické sezóny 😉 Trošku jsem se k narušení rutiny procházek s psíky musela přemlouvat a docela se jako záminka hodila návštěva knihovny ... Jedna kniha vrátit ...
# 10 S.K.Tremayne - Než jsem zemřela - napínavé , během dne přečtené😉
... tři vyzvednout 😁
Pro jednu zničí jsem přerušila četbu jíné 😁
# 11 Petr Eidler - Případ Aleny Strukové - vyšetřování vraždy proběhlo loni touhle dobou - začátek pandemie,  nošení roušek ... .    O životě Židů a esesáků z konce války , denacifikace v Německu ... dost toho nevím ...
... třicet dva kilometry a notně otlačené sedlo 😁














pátek 19. března 2021

Dvacet osm dní

bez MDH, bez děti ( MDMD se tentokrát nepočítá 😉), na horách , se záchodovým prkenkem dole... poprvé po dvaceti pěti letech 😁 Původně malý výlet se zkomplikoval , jak  jinak v téhle divné době , nákazou, lockdownem, karantenou, ... Všechno dobře dopadlo. 
Na závěr jsme si za Ježíškovo peníze udělaly radost 😁
 
 
Zítra balíme a hurá domů ! 😉

Ještě jeden 📚

úlovek z knihobudky 😉
Za den přečteno i vráceno 😉
# 9 Luboš Y.Koláček - Poslední bere vše - historický román o rodu Smiřických z přelomu 16. a 17. století 




čtvrtek 18. března 2021

Knihobudka 📚

Pár kousků z vyřazených knih z místní knihovny 😉

# 7 -  Cutomu Minakami - Chrám divokých husi, Bambusové loutky z Ečizenu - zajímavé příběhy z Japonska na začátku minulého století 


# 8 - Marek Hladký - Anděl smrti - česká krimi 😉 

Už je lépe!

Dnes bylo , navzdory mrazivému ránu, mnohem veseleji . Díky sluníčku a hlavně situaci doma 😉





středa 17. března 2021

Zima je zpátky

A v plné síle 
 
 
 
Naštěstí ... v světnici teplo u kamen ... 😉
 
Asi bych měla přestat blbnout a dělat něco užitečného 😀, no už jen dva dny ....


pondělí 15. března 2021

Když nevíte

v karanténě coby, uvařte si ke knížce dobrou kávu ,
zamilujte se do hrdiny seriálu,
 nebo vypárejte deku a kupte si jehlice 😁
 
 
Trošku mě znepokojilo, že jsem zapomněla číst ažurové nákresy a tak jsem hledala pro mě srozumitelnou učitelku ... pro oveěření chápavost jsem si prošla pár prvních lekci a šup !
 

Vůbec sice nevím, k čemu mi to je dobré, no přinejmenším procvičuji jemnou motoriku 😁