čtvrtek 7. ledna 2016

2015

Jak na to tentokrát, abych nezabíhala do zbytečných podrobností a na druhou stranu neopomenula něco zásadního ? ;)
Celorodinný život probíhal celkem standardně. Jarní prázdniny , pár obyčejných i prodlouženích víkendů v Harrachově, letní dovolená v Turecku. Navštívili jsme pár výstav a divadelních představení, vyrazili na několik výletů - hlavně opět na keramické trhy ;). Bez chlapečků jsme vyrazili do Karlových Varů a Krumlova. Naopak bez holek jsme si užili návštěvu z BA. Pět šestin oslavilo kulaté narozeniny. Zatím co já bych místo slavení raději držela minutu ticha,  MLT se z každého roku navíc raduji, MDOD své kulatiny vnímala jako definitivně zařazeni do světa těch velkých a MDH jako začátek další etapy.
MLT celý rok sportovali jako o duši a škola šla tak mimochodem kolem. Opravdu je baví jen mimoškolní angličtina. ŠVP byla v obci Sedlec-Prčice a LK měl odjezd v sanitce ( s houkačkou) a s otřesem mozku. V létě byli týden tradičně u prarodičů - všichni přežili ;)
LP byl se svým rugby teamem na dvou soustředěních a dvou mezinárodních turnajích - v Německu a Francii a dvakrát týdně chodil na tenis. Na podzim mu odstranili celý névus z nosu. Rozešel se se spolužačkou a chodí s jinou - ze třídy už asi čtvrtou ;)
LK je stále basketbalista tělem i duší. Zúčastnil se dokonce mezinárodního turnaje v Klatovech a dvou soustředění. K narozeninám dostal vytoužené ukulele a tak se celkem pilně věnuje i hraní.
MDMD spořádaně pokračovala ve studiu. První půlku roku měla dost rozcestovanou  ;) Krakov, Berlín, Rostock se školou a akce MUN a Paříž s babičkou a sestřenicí. V září zahájila docházku do tanečních a na tréninky kickboxu. Boj s nehtem na palci byl korunován úspěchem ;)
I MDOD se plně věnovala studiu. Po prázdninách změnila podnájem i spolubydlící. Čas od času nás přijela navštívit a strávila s námi i celé léto. Rekreačně běhala a navštěvovala posilovnu.
MDH byl navštívit dcery v Kanadě a podnikl  dlouho plánovaný výlet do Švýcarska. Sportoval, četl. Spolu jsme v květnu vyrazili do Milána a na podzim na prodloužený víkend do západních Čech. Koncem září jsme trochu přehodnocovali naše soužití. Snad jsme dospěli ke správným závěrům.
Já v únoru dostala zbrusu novou šestku vlevo dole. Na jaře jsem se Suri absolvovala deset lekcí výcviku základní poslušnosti a poslouchám ;) Začátkem prázdnin jsem vyrazila po Cimrmanových stopách v okolí Harrachova - obětavá MDMD mi dělala doprovod. Snažila jsem se číst, háčkovat, aspoň pasivně udržovat angličtinu, trošku sportovat a zapisovat útržky ze života.
MDP  nám opět v létě celkem ochotně hlídali dům a zviřátka. Na kola si pořídili elektromotory, aby mohli podnikat delší výlety. Vyrazili i po jižní Moravě.
MDBiL se v červnu oženil.


Doufám, že nový rok bude kapánek lepší ;)


2 komentáře:

  1. To bol krasny rok!
    Nech je ten novy este lepsi!
    xox

    OdpovědětVymazat
  2. Jsi skvělá matka. Tolik dětí a všechny jsou úspěšné a šikovné. Moc Ti to přeju. Máš krásný život. Moc si ho važ.

    OdpovědětVymazat