sobota 31. prosince 2016

2016


Měl být lepší než loňský. Asi jsme se s MDH dostatečně snažili a tak to snad vyšlo. Trávili jsme spolu víc času - doma, na kole , v divadle, na výstavách ,  ochutnávkách, výletech ... V průběhu roku jsme navštívili katalánská vinařství,  francouzský kanál Du Midi , jihočeskou Třeboň a dvakrát České Budějovice, slovenský Slovenský Grob a jen ve dvou i Harrachov ;)
MDH navíc s kamarádem vyrazil na řecký Zakynthos  , rakouské Neusiedler See a vánoční  trhy ve Weidenu. Dcery ho v létě vytáhly na pár dní do Vídně a kluci si s ním na střidačku užili pánskou jízdu do Harrachova.
Já jsem ,pro změnu s MDM  , navštívila MDOD v Miláně. V půlce roku mi skončil aquaaerobik a tak jsem jen šlapala a šlapala :) Snažím se udržovat okruh kávičkových přítelkyň, co to sem tam uháčkovat, přečíst i sepsat ;)
S celou rodinkou jsme v zimě lyžovali a v létě pochodovali v západních Krkonoších a dva týdny jsme se jen tak váleli na pláži na řeckém ostrově Rhodos.
MLT lehko podcenili školu, což se odrazilo na obou vysvědčeních obou. V únoru absolvovali lyžařský výcvik v Pasekách, v červnu týden sportu u HK. Na jaře se věnovali školnímu projektu bakalařských prací. O prazdninách opět testovali odolnost prarodičů. Postoupili do šesté třídy - na návrh pedagogů a s naším souhlasem byli rozděleni a tak je béčko v áčku a áčko v béčku :)) Hned v září vyrazili na adaptační kurz pod horu Blaník. Dost času tráví s kamarády venku.  Nadále s elánem pokračují s mimoškolní angličtinou.        
LK si v únoru opět zlomil ruku ( tentokrát pádem na basketbalu) a tak byl na dlouhé týdny bez sportu. Pilně vše později dohnal a byl jedním z nejplatnějších hráčů basketbalového týmu. Pauzu v hraní na ukulele už ale, bohužel, nedohnal. V létě byl na dvou příměstských a jednom  výjezdním soustředění. Školu pak pojal zodpovědněji a výsledky se opravdu dostavily ;) Na noc i nadále nasazuje rovnátka na horní zuby.
LP i nadále hrál rugby - díky podzimnímu posunu v kategoriích se ocitl v nesrovnatelně lepší partě a tak ho sportování bavilo o poznání víc - až tak, že byl na konci roku vyhlášen hráčem s největším zlepšením. Zúčastnil  se dvou soustředění a turnaje v Německu. Pokračoval s tenisem, na zimu přidal i sobotní tréninky, v létě  absolvoval příměstský tenisový tábor. Bohužel se celý rok potýkal se svým ne úplně ideálním chováním ve škole.
MDMD zakončila taneční, pokračovala s kickboxem a na podzim přidala squash. Ve škole se jak scénaristicky tak herecky úspěšně podílela na ročníkových klauzurách. V rámci výměnného pobytu navštívila dvakrát Madrid a dvakrát hostila španělskou kamarádku u nás doma.  Škola v přírodě spočívala v cyklotýdnu v Provence. Nechala si píchnout dírku na druhou náušnici a pořídili jsme jí stálá rovnátka nejprve na horní a za pár měsíců na dolní zuby ;) Za vysvědčení si přála vlastní ukulele a pilně na něm cvičí. Miluje TwentyOne Pilots ;) Konec roku byl poznamenán rozhodováním o zaměření IB studia.
MDOD dokončila druhý a zahájila poslední rok studia v Itálii. V rámci možností nás navštěvovala a strávila s námi prakticky celé léto. I nadále se snaží udržovat v kondici a přemýšlí, kam se "přestěhuje" na další studium. ;)
MDP , stále při síle ;), ochotně pohlídali cokoli  a kdykoli bylo třeba. Do divadla jsme chodili méně než dřív, ale to napravíme ;)

V červnu jsme darovali známým známých kočku Gracey. Má se prý dobře.
Suri a Rusty žijí v pohodovém vztahu - jak jen to pro psa a kočku je možné ;)

Na Vánoce přijela MDH's dcera a vnučka a samozřejmě  MDOD . V osmi a těsně po neplánovaném intenzivnějším zapojení MDH do komunální politiky a tím vlastně do řádného pracovního procesu to bylo ... busy ;)2 komentáře: