úterý 29. listopadu 2011

Už dost!

Jsem si včera musela říct v tržnici. Stejně jako vloni jsem vyrazila do Lipenců. Tedy poprvé už asi před čtrnácti dny, ale to ješte nebylo ono. Vánoční zboží sice bylo, ale jen málo. Zato dneska! A těch sobů! Až oči a rozum přecházely. Stejné to bylo i s anděly a sněhuláky, ale ty jsem nepotřebovala. Nepotřebovala jsem sice ani ty soby, ale kdo by odolal? ;)



Anděl

Když jde Moose, proč by nešel Anděl. Tentokrát jsem se rozhodla, že ho i "vymyslím" :)) Takhle probíhalo zkoušení.

 A tohle je "finální" produkt.
 Doufám, že MDSiL udělá radost.

pondělí 28. listopadu 2011

První

adventní neděle. Už v sobotu mi to nedalo a uklidila jsem před domem, vyházela odkvetlé květináče a truhlíky, zametla listí z nekvetoucí vistárie, ta mi teda leží v žaludku, mrcha :) . Sluníčko krásně svítilo a hřálo, tak jsem se pustila do práce. Chvojí vlastní. Hvězdy z nedávného nájezdu na obchod pro kutily ;)





Ve sklepě jsem ještě stihla průzkum materiálu a zprovoznila venkovní světýlka. Letos, konečně, s časovačem, takže nemusím dvakrát za den ven k zásuvce a zapínat a vypínat. Jupíí! Že mi to taky trvalo let!
V neděli jsem začala postupně vynášet a vybalovat dekorace.

Jen pořád nevím coon nebo moose? ;)

sobota 26. listopadu 2011

Rusty

tak se uchytil můj návrh ;) Jak? Zkrátka jsem mu tak zatvrzele začala říkat a ostatní víceméně podlehli. MDH sice občas zavolá Kůne! a MDOD ho přede mnou neoslovuje ;) , ale zbytek rodinky neprotestuje.
A Denny taky ne :))
A takhle, znaven ranním řáděním, odpočívá.

Červená

Při nákupech  materiálu na sobíky jsem neodolala a koupila červenou přízi Catania. Záměr byl jasný. Něco filetového, vánočního. Napadla mě Hortenzie. Chvíli jsem listovala a šup nápad! Při té síle to krásně přibývalo a dvě přadénka byla zpracována coby dup ;)


pondělí 21. listopadu 2011

Nedělní tvoření

Na původně línou neděli jsem byla nějak podezdřele akční. Hned ráno jsem s MDDs vyrazila na nákupy. Zadařily se sice jen lyžařské kalhoty, ale aspoň něco. Pak oběd. Skororodinná procházka. Já, MDH a MLT po okolních lesoparcích. Doma pak výroba dekorací. Večeře, žehlení a dokončení háčkovaného projektíku. Tedy skoro dokončení. Zbývá dodělat střapečky a trochu vypnout? Uvidím.

sobota 19. listopadu 2011

Mr. Giant

38 cm včetně paroží ;) Koupila jsem nejtlustší acryl v obchůdku - Buggy - a háčkem č.5 (sneslo by to i o krapánek větší, ten ale nebyl poruce) jsem se dala do práce. Největší spotřeba byla u výplně ;) Kam se hrabou všechny mé dosavadní výtvory! Myslím, že moosů je pro letošek dost. Tedy háčkovaných. Kdybych někde zahlédla  nějakého pěkného, stejně asi  neodolám. Schválně je letos zkusím spočítat... Advent je za dveřmi. Za týden začnou postupně vylézat ze sklepa....:) Aspoň něco na těch Vánocích bude prima.