neděle 8. května 2016

Druhá květnová neděle


patří matkám ... jsem dnes ráno zaslechla z rádia v autě cestou z nákupu ( čerstvé pečivo k snídani , krkovička k večeři a pár dalších nezbytností ). Proto mě ani nezaskočil na nedělní ráno nebývalý shon odchazejících členů rodinky v předsíni ... Než jsem nasolila a okmínovala maso a nastavila troubu ( fofrem, před odjezdem na rugbyový turnaj ), byli gratulanti z květinářství zpátky :))




A tohle jsem si natrhala odpoledne během mé dvaadvacítky jakože za MDOD , od které jsem dostala milé přáníčko ;)


Tak na nás, všechny matky světa! :)





pondělí 2. května 2016

Dámská jízda

Před týdnem touhle dobou jsme seděly - já, MDM a MDOD - na milánském Corso Garibaldi v kavárně Carpe Diem ( jj ve stejné jako loni s MDH ).
Za tři dny jsme Miláno ( tedy trochu širší centrum) prochodily křížem krážem ;) - přeci nebudeme utrácet za mhd :) Absolvovaly jsme i běh deštěm z večeře do hotelu - kdo už by si koupil deštník před restaurací :)) No kapučín jsme vypily nepočitaně - co už se taky dá dělat s kuřáckou babičkou :)
Jsem moc ráda, že všechno klaplo - už jen proto, že bylo tentokrát vše v mojí režii - tedy kromě provázení po městě - toho se skvěle zhostila MDOD - je vidět, že kavárny má zmáknutý :)) 



pátek 29. dubna 2016

Osmnáctiny

Konečně byl důvod vzít do ruky háček ;) 
MDN slavila osmnácté narozeniny. Ta MDN, co chce mít cukrárnu a už teď pilně trénuje výrobu dortů na rodinných příslušnících a přátelích. Tak jsem pro ni  na oplátku vytvořila jeden po svém :)










Ještě ukulele s ladičkou, kytka a je to ! ;)

pondělí 4. dubna 2016

Košt


V sobotu odpoledne po odjezdu MDOD jsme vyrazili i my (na jih.  V Českých Budějovicích žije kamarád MDH a ten nás přizval na druhý ročník ochutnávky vin.  
Po ubytování a lehké večeři jsme vyrazili. Retro budova bývalého kulturního domu mi přišla jako místo konání trošku podivná, ale ono to bylo nakonec jedno. Víno chutnalo ;)


Ráno bylo lehko náročnějš, ale povzbudil mě výhled z okna na téměř liduprázdné centrum.


Proč jen jsou si všechna malá velkoměsta tak podobná? :)) I to mé rodné totiž přesně takhle "žije" ;)


neděle 27. března 2016

Neděle u babičky

Všechno klaplo. Dnes jsme se sešli v úplně plném počtu.
 MLT jeli jako předvoj vlakem už v pátek ráno. MDOD si udělala týdenni prázdniny a i MDN dorazil ze studií ve Zlíně.
Jídla bylo dost ;)


Babiččině tvarohovému koláči statečně konkuroval můj makovec - tentokrát i s polevou ;)


Venku bylo nádherně ;)



A myška skončila pod křeslem v hostovskem pokoji. Objevena asi zatím nebyla ... :))







sobota 26. března 2016

Myš

Babička nemá ráda myši. Tak jsem pro ni jednu vytvořila ;) Nápad vznikl okamžitě , jak jsem ji resp. návod na ni zahlídla na 1500 Amigurumi Free Patterns.
Nebude založena do knihy ( vzhledem k tloušťce mi nepřijde tento typ záložek ke knihám moc citlivý), nýbrž bude někam skřípnuta .... pod gauč, dveře, ledničku.... Zkrátka kam se nám to nenápadně povede :)






neděle 20. března 2016

Krakonoš


Po sedmdesáté. Letos máme po dlouhých letech nového. Podle nešedivého plnovousu usuzuju, že mladšího a tak snad pár sezon vydrží ;)



Průvod masek jsme tentokrát nestihli, protože jsme užívali asi posledni lyžování a navíc nám k tomu i vysvitlo sluníčko.


Nicméně ty, které jsme odpoledne potkávali na slavnosti byly moc povedené. MLT si zastřileli z kuše a luku, MDH zaházel sekerou. Byla cukrová vata, kukuřice, lupínky i sejkory s česnekem ;)
Osobně mě nejvíc zaujalo vystoupení mužoretů z Hořic ;)
Dneska se sluníčko nemá šanci prodrat ;( Máme odlyžováno, tak ještě obidek, pár stránek knížky nebo omalovánek ;) a jede se k domovu.


MDMD byla poprvé sama doma, tak snad nebyl nějaký ( přes FB svolaný ) šílený mejdan :)