pátek 30. září 2016

Vřesy

Inspirována N. jsem včera cestou z jedenáctileté prohlídky přibrzdila u Dendrologické zahrady a udělala nákup ;)
Původně jsme zamýšlela sázet až dnes, ale nedalo mi to a s pomocí LP, který byl za mamánka, protože dnes ráno odjížděl na dva dny z domu, jsem výsadbu provedla hned poté, co jsem dala péct švestkový koláč ;)


Truhlík už je svém místě u horního okna nad vchodem a kočky pěkně u sloupu. ;)

středa 28. září 2016

Září

Hektický měsíc :)
Začátek školního roku s sebou nese spoustu zařizování a nakupování. Adaptační kurzy zase balení a vybalování. Volnočasové aktivity vyžadují pečlivé sladění ;) Bylo potřeba pořešit různé lékaře - tu prevence, tu úraz tu pouhé potvrzení ... Postupně si ale krásně všechno sedá a zase bude klid ;)
  Oslavili jsme narozeniny MDH. Opravdový carrot cake se (až na polevu, která z nějakého důvodu neztuhla) povedl.



  Zahájili jsme sportování a turnaje. Ten poslední byl na domácí půdě  a tak bylo potřeba napéct. Za páteční odpoledne jsem stihla ne úplně opravdový carrot cake, dvě šišky slaného štrůdlu pro sportovce a dva štrůdly  a makovec pro ty doma ;) Ragbistům chutnalo, ale hlavně vyhráli medaily!!!



MDOD vyrazila na poslední rok studia. MDMD přidala ke kickboxu squash. MDH s kamarády odpočíval týden u moře. Spolu jsme byli v divadle, na výletě s ochutnávkou sektů a přespáním v ČB, na degustaci vín a na vernisáži.  Já dnes dosáhla pětitisíc kilometrů a že je ten svátek hned po ránu jsem dala generálku na Vánoce :))


 ... a objednala jsem si podzimní boty... pšššt ;)

úterý 27. září 2016

Na nočním stolku

mám nějakou knihu snad celý život. Jen ne vždy jsem spokojená s rychlostí jejich obměny ;) Někdy tam leží a leží - po dvou třech stránkách před usnutím to opravdu ubíhá pomalu. Zajímavé či spíš na pováženou je, že vůbec nezáleží na tom, zda mně kniha zaujme nebo ne až tak. Zkrátka usnu a je to :)
Od té doby, co se mi letos o prázdninách po dočtení třetí detektivky R.Galbraitha podařilo pokořit Idiota, jsem se nějak včetla a zdolala ještě Poslední kabriolet, Dívku ve vlaku a momentálně jsem ponořena do thrileru Rukojmí ;) Na ten konečně pasuje přebal, který jsem dostala k svátku od MDM.

                              

 A aby té kultury nebylo málo, občas zajdeme do divadla. Začátkem září jsme byli s MDH na hře Mínus dva (miluju totiž pana Lasicu ;) ) a včera jsem vytáhla MDMD.

platí ty vstupenky uvnitř - Beach Boys ;)



pátek 23. září 2016

Těžké retro

jsou pro mě mečíky. A tak jsem neodolala a svazek si koupila ;)

od včerejší fotky už se krásně rozvinuly

 Před mnoha a mnoho lety ... měli MDP pronajatou krásnou chalupu. Vše se to tehdy neslo v duchu  Na samotě u lesa. Vlastně to bylo v plus mínus stejné době, rodičům i nám dětem bylo zhruba stejně jako  těm ve filmu. Naši se se stejnou vervou pouštěli do úprav, oprav , houbaření a zahradničení. My městské děti odjížděly vždycky plné zážitků  - tu nás cestou tátoví  pro pivo (dodnes ho podezřívám, že nás tím chtěl zocelovat) honily po návsi husy, jindy po nás místní parta házela kameny ... Zkrátka idyla :)) V bezpečí zahrady to byl ale ráj - lezli jsme po stromech, chytali a cvičili berušky a šneky...a samozřejmě pomáhali hlavně se sklízením úrody :)
Ale k mečíkům ;) MDM kromě budování úžasné skalky každoročně obnovovala jejich záhon. Skvěle se jim dařilo a mě jako malou holku naprosto okouzlily.  A to vznešené jméno gladioly!! Snila jsem o princeznách a zahradách plných červených , oranžových a žlutých květů... Je to pryč!  Se svými zahradnickými schopnostmi se nepouštím ani do pokusu o jakékoli cibuloviny. Radši jen s nostalgií vzpomínám....

celý život se ráda fotím :)

středa 31. srpna 2016

Závěr

Prázdninový konec byl , je a bude vždycky rychlý :))
V pondělí jsme měli dvacáté výročí svatby  a tak jsme , celá rodinka, vyrazili do naší oblíbené restaurace pro lepší příležitosti. Prolistovali jsme svatební album a pochutnali si - každy podle své chuti - kluci kuře a lososa a my čtyři steaky s fazolkama :)) 
V úterý ráno jsem si s LP zajela na chirurgii. Pokoušel se vykopnout nohu do výše bratrovy hlavy ( důvod znát nechci) a spadl na ruku. S diagnozou " pouze naražené"  , octanovou mastí a obvazem nám pak už nic nebránilo vyrazit na den předem ohlášený výlet do Techmanie. Doma jsme nechali jen hlavu rodiny a zviřátka ;) V Plzni jsme se trochu ztratili, ale pohotový zásah přítelkyně na telefonu ;) vše zachránil ;)
Dnes máme - já a MDOD - svátek  a v plánu je poslední líný den :))



pondělí 22. srpna 2016

Jedeme dál

Jak jinak  ;) ... Jen se trochu proházelo osazenstvo. Na soustředění je od soboty LP.  MDMD dorazila resp. byla dovezena od prarodičů. LK se vysportovaný vrátil a dnes vyrazili s MDH na hory. 
  Já o víkendu překročila - přešlápla - letošních čtyřitisíce kilometrů , dnes lehko zkrotila naši Adélu 

 

a už zase lenoším ;)


čtvrtek 18. srpna 2016

Easy Days

Na tři dny jsme osiřely. Já a MDOD. LK je na basketbalovém soustředění, MDMD u babičky a MDH s LP odjeli na dvě noci na hory. 
Parádně jsme si to užily ;) Nedělaly jsme (skoro) nic. Couraly jsme po Praze 




a válely se po kavárnách :)