sobota 13. ledna 2018

Africké dobrodružství 1

Začátek ledna byl zase lekho fofr. Zlikvidovat Vánoce, vypravit MLT na lyžák, MDOD do Itálie a sebe na výpravu.
Nejsem duší cestovatel a dobrodruh už vůbec ne 😀, takže první  dojmy vypadají asi takhle :

Africká zviřátka







 Africká příroda

´



😀

středa 3. ledna 2018

Brownies

tak trochu jinak 😉
První pokus spáchala loni MDMD. Pak už jsme jen čekali na mexický týden v obchodním řetězci 😉

Nákupní seznam
9-12 ks

1 konzerva černých fazolí (po odkapání cca 250 g)
1/2 hrnku jemně mletých ovesných vloček (40 g)
1/3 hrnku třtinového cukru (70 g)
1/4 hrnku oleje (40 g)
2 lžíce kakaa (10 g)
2 lžičky vanilkového extraktu
1/2 lžičky prášku do pečiva
1/4 lžičky soli


Dvaceticentimetrová koláčová forma.
180 stupňů, cca 15 minut


Díky 😉
nevarblbe.blogspot.com

úterý 2. ledna 2018

Rok 2017


rozhodně nebyl poklidný.
MDH si celkem užíval znovuzapojení do pracovního procesu, v březnu přestal slyšet na jedno ucho , začátkem léta si pádem z kola poranil rameno, s vervou a úspěchem se pustil do redukce váhy. Squash , tenis kolo, četba, politika zůstaly v kurzu.
MLT sportovali, prokrastinovali a i nadále měli školu "na háku". LK bolela kolena, takže o jarních prázdninách nás místo lyžování v Harrachově pouze sledoval z okna dalekohledem ;) a už nemá rovnátka. . LP pokračoval s tenisem a rugby. Červnová švp skončila pro oba předčasně jednak díky pohmožděnému kotníku a hlavně kvůli štěnicím  ;)V létě už bylo lépe a tak LK opět absolvoval dvě basketbalová a P jedno, ale pro změnu, parkourové soustředění. S rugby jsme skončili. V sedmé třídě LP zlepšil chování a LK lehko i přístup ke studiu.
MDOD dorazila na Velikonoce a pak už se plně věnovala závěru studia - finálnímu projektu a přípravám na zkoušky. V létě se vystěhovala a na podzim zase přistěhovala do Itálie. Hledá práci ...
Nejakčnějším členem rodiny byla MDMD. Pravidelně chodila na squash a kickbox. Strávila pár víkendů na horách. Zhostila se ( s mojí lehkou pomocí) návštěvnice ze Španělska, týden pobyla v Madridu a týden v Barceloně. Na podzim absolvovala gokurz na Lipně a MUN v Berlíně. Oslavila osmnáctiny, zahájila autoškolu a přišla o rovnátka ;) Jo a od jara má lásku - pšššt! ;)
  Já doma osiřela a tak jsem se víc věnovala domácnosti, cyklistice (6560) a četbě. Třikrát jsem byla v Miláně :) Na jaře s MDMD, v létě s MDH a v září jsem pomáhala zabydlit MDOD. Ve větším , různém, počtu jsme byli několikrát v Harrachově, s MDH na cyklovýletě v Rakousku, holky s tátou vyrazily do Skotska  a opravdu všichni jsme se váleli v létě na Krétě.
  V červnu nás navštívila nejstarší MDH dcera a v létě ta mladší a to s celou rodinkou :)
  MDF prošel celkem závažnou zdravotní příhodou - naštěstí bez následků.
  MDM se věnovala zahradě, četbě a keramice (MDSiL a MDB zavřeli kamenný krámek)
  V létě zemřel můj strejda.

Doufám, že tento rok bude  pohodááá! ;)

neděle 31. prosince 2017

Mezi svátky ⛷

Konečně se letos zadařilo ( návštěvníci nebyli) a mohli jsme vyrazit. Tedy ne tak úplně všichni a najednou, ale přece. Hned na Štěpána po obědě vyrazil MDH s MDOD a LP. Já zůstala doma  a o den později vypravila hned po ránu LK na třidenni mezinárodní basketbalový turnaj do Plzně, nakoupila zásoby pro MDMD, která se kvůli autoškole výletu neúčastnila, a hurá na cestu! 😉
   Osazenstvo na horách bylo spokojeně lyžařsky naladěné, jenže ... ve středu ráno lilo jako z konve, takže já nic . Během dne se pršení změnilo ve sněžení a statečnějši část výpravy vyrazila na svah. Já si zavařila a dočetla knížku😉
   Ve čtvrtek jsme vyrazili všichni.  Mlaďoši zůstali až do konce, my , starší, dali dvě hodinky. Po kafíčku, hezky v teple, jsem  oškrábala auto a vydala se domů vítat basketbalistu...
    Odjezd z hor 


O třicet kilometrů dál po sněhu ani stopa a o dalších sto kilásků doma sice modro, ale...


Zhruba čtyřiadvacet hodin po mě přijel zbytek rodinky 😉
Akce se zdařila ! Lyže MLT vytáhnou už druhý týden  v lednu na výcviku a pak až jarní prázdniny...

čtvrtek 28. prosince 2017

# 38 📚

Daniel Cole - Hadrový panák


Komplikovaná zápletka - na mě příliš mnoho jmen 😀 - cellkem zajímavé rozuzlení. Další připad na sebe asi nenechá dlouho čekat . Osobně mám radši "uvěřitelnější" krimi 😉

neděle 24. prosince 2017

pátek 22. prosince 2017

Strava 🎄

Vše pod kontrolou 😉
Cukroví
Vánočka ( ta teda v poledne byla dopečena a do večera téhož dne snědena 😉)


Kapr je naporcován a nasolen v lednici, zítra je v plánu vaření polévky a výroba bramborového salátu. Klobása a maso na svíčkovou též nakoupeno. Chybí jen sádlo na kubu ...
Každopádně hlady v nejbližších dnech neumřeme 😉