středa 25. dubna 2012

Výletík

Už na podzim jsem podnikli pát výletů s kamarádkou ze školky, její mladší sestrou a samozřejmě maminkou. Tatínky necháváme doma ;) Celou zimu jsem se těšila na zahájení sezony. E vygooglila několik tipů a nakonec jsme vybrali Kokořínsko. Super, téměř, nenáročná procházka lesem kolem obce Želízy a obídek v také nenáročné restauraci :) Výstup na samotný Kokořín jsme už nestihli, ale to ani nebylo v plánu.


pondělí 23. dubna 2012

Marble Cake

Jak tak knížečka ležela na kuchyňské lince, zalistovala i MDOD. Do oka jí padla obdoba mramorové bábovky. Tu prý jsem naposled dělávala, když byla malá a proč prý ji už nedělám. Nezbylo než prozradit, že tehdy jsem ji pekla s kamarádkou krabicí od dr.Oetker ;) Že prý podvod! :))
Tak jsem tedy přečetla, co je potřeba, zkontrolovala skříňku s potravinami a dala se do toho. Povedla se! Dokonce jsem, i na rozdíl do mafínů, ke kterým při počtu dvanáct stihnu většinou sotva přivonět, stihla i ochutnat ;) Určitě nebyla naposled..




Long Legged IV

Švagrová bude mít narozeniny.  Co tak vymyslet? ;)
A je tu! Dvojče, téměř identické ;), k Violce.

Jam Doughnut Muffins

Konečně přišla ke slovu knížečka Easy baking ;)







Dlouho sice nebyly tak nadýchané jako na obrázku a hlavně nevyběhly na středu. Nevím, jestli to není těmi silikonovými košíčky. Aspoň je důvod zkusit to znovu a a bez nich ;)

Nestíhám

Už zase. Tedy přesněji řečeno - nestíhám všechno, co bych chtěla. Jasně , že hlad tu nikdo nemá, ani nechodí ve špinavém... Je to vlastně každý rok na jaře stejné. Ke každodenní rutině přibude všechno "to venku". Na zahradě výsadba, zalévání, zametání, dekorace a strašná chuť si sednout na sluníčko a chvíli číst nebo aspoň vypít kavičku. Výlety a procházky s dětma, tedy s MLT - starší o to už moc nestojí ;)
Letos jsem přidala i nové hobby. To teda asi není úplně správný výraz, protože v překladu to je záliba a to v mém případě trošku skřípe. Tak dejme tomu , že náplň ... aktivita ... nutnost ?? Zkrátka jsem se před kamarádkou zmínila, že bych potřebovala zlepšit kondičku a ona na to, že  dlouho uvažuje o chůzi s hůlkami. Já na to - hůlky mám. Ona - já si na zítra půjčím. A tak minimálně jednou týdně vyrážíme na zhruba dvouhodinkový pochod  ostrou chůzí po místním lese. Žádná super technika, ale beru to tak, že aspoň to! ;)
les je zatím opravdu jarní

a když nemám foťák prohání se po okolí srnky a veverky, fotit se chtěly jen kachny a to ještě ne moc ochotně ;)

středa 11. dubna 2012

Modrá deka WiP 2

Po delší pauze jsem se o víkendu dostala k pokračování. Čtverečky celkem hezky přibývaly. Dnes nastalo přepočítávání ;)
A to důkladné

99 kusů!

Odpočinek

 100 :)) a každý jiný!

Teď ještě promyslet, jak velká deka bude a kolik je potřeba dotvořit.

Kraslice

Zase jsem jednou myslela... Nevím, kolikrát jsem při předvelikonočním nakupování prošla kolem barev na vajíčka. Snad pokaždé mi na ně padlo oko a pomyslela jsem si - ty doma mám. Neměla. Zjistila jsem to v neděli ráno a do obchodu se mi ale vážně vůbec nechtělo. Povolala jsem tedy do akce MDOD. Fixy jsme sebrali chlapečkům ;)
Dopadlo to celkem hezky a změna je život, ne? ;)