čtvrtek 13. června 2013

Piňata

  Zítra mají MLT přednarozeninovou oslavu. O prázdninách totiž není šance svolat pártyvytvářející počet kamarádů. Z původních patnácti to vypadá na devět ;)
   Dlouho jsem vymýšlela, kde a co a nakonec padlo rozhodnutí (moje vnitřní), že doma s hledáním pokladu v přilehlém lese. Lesík je kvůli deštům zavřený a tak z toho je bojovka po okolí a protože není, kde poklad zakopat napadla mě na závěr piňata. Koupit se sice dá, ale já , lakota ;) , jsem se rozhodla googlit. Našla pár postupů, ale i tak bylo potřeba dost improvizovat. Balonky jsem sehnala myslím dostatečně velké a dala se do toho.


Nejdřív vrstva hedvábného papíru jen tak vodou.


Pak škrob a noviny.


Pro jistotu druhá varianta - noviny a voda s hladkou moukou (2:1)Nechat vyschnout a pak zase. Celkem jsem udělala  na obou koulích čtyři vrstvy novin. První dvě mi u varianty s moukou lehko praskly, ale přikládám to tomu, že jsem  ve snaze urychlit proces sušila u kotle a teplem se moc zvětšil objem balonku. Při dalším polepování se balonek zase trošku smrsknul, takže škvíra se dala dobře zacelit.
   Projekt se nedal dělat tajně a tak jsem namočila kamarádku s tím že pro její dceru dělám globus do školy, protože to neumí - chudák Anna - ani o tom neví :))
Po týdnu nastala fáze druhá. Polotovary připraveny.


Rozhodnutí padlo na mouku. Sice je těžší, ale zdá se tvrdší a křehčí - aby ji vůbec děti rozbily ;)
Vyjmutí balonku jsem se obávala, ale proběhlo naprosto hladce.


Zavěšení jsem taky snad vymyslela odolné ;)Konečně přišly na řadu krepáky a herkules - nápad rámcově obšlehnut z obrázku kdesi na internetu.

Ještě ocas.

A tadáá!

 
Nacpaná ve skříni teď čeká na naplnění a zitřejší boj!

5 komentářů:

 1. Týý brďo... to je teda něco:-)) Ve škole jsme takhle z balonků a papíru vyráběly lampy či co to bylo:-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. my ve škole takhle delali hlavu na žárovce! to si ted vůbec neumím predstavit, že by učitelka mohl použít :)

   Vymazat
 2. My jsme to ve škole nikdy nedělali ani jsem o tom nikde neslyšela, ale jsi strašně šikovná.

  OdpovědětVymazat
 3. V tabore s deckami som ako veduca robila takeho vtaka, najskor zo zajacieho pletiva kostru a potom na to noviny a nakoniec namalovat akrylovou farbou. Takto sa daju robit a trpaslici do zahtrady, ked sa to prelakuje, moze to byt aj vonku :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Bože ta je krásná !!! To budu muset vyrobit pro synka až bude na podzimní slunovrat slavit narozky. Od té doby co ho máme mu na narozky svítí sluníčko tak to bude paráda. A když se mu to nebude líbit, rozmlátím si jí sama :-))
  Máculka

  OdpovědětVymazat