pondělí 24. června 2013

Two Days Off

 
V pondělí ráno odjely dvě čtvrtiny na školu v přírodě, ve středu brzo ráno třetí čtvrtina. Rozhodla jsem se nechat tu čtvrtou a MDH doma a vyrazila. Na hory :))
  Plán byl jasný. Generální úklid a odpočinek - stihnu -li nějaký. Ale to by bylo, aby nebylo ;)
  Už cestu jsem si hezky užila. Dvě tři víceméně úspěšné zastávky a hooodně hloupá objížďka. Hloupá proto, že jsem použila logiku MDH a přes varování jela dál. Kdybych byla bývala zvolila rovnou druhou možnost, byla bych na místě, kudy objíždka vedla dřív a snadněji :)
  V bytě bylo vzhledem k venkovním tropickým teplotám velmi příjemných dvacet stupňů, tak jsem se hned pustila do práce. Povlečení do pračky a hurá na regály. Povlečení ven, záclony do. Atd atd.
   Po prvních pár hodinách to vypadalo hůř než po příjezdu :))   Dělala jsem hlavně spoustu věcí, kterých si ale opravdu vůbec nikdo nikdy nevšimne jako např výměna filcových podložek na nohách nábytku...


   Umyla jsem okna , lustry, vyměnila koberce v policích, přebrala hračky a oblečení....
   Pozdě odpoledne jsem se prošla na koupaliště a neuvěřitelně malý nákup potravin ;).
   Druhý den už se postupně místnost po místnosti začínaly lepšit ;)


 Ale.... abych to neměla zase až tak jednoduché.... Zvoní telefon. Neznámé číslo. Beru. Děti jsou mimo můj dohled.  MDH volal od souseda, že se mu při konání dobrého skutku (opravdu to tak formuloval)- vynášení odpadků - zabouchly dveře a zůstal před domem ve spodním prádle. Rychle jsem tedy volala MDOD do školy, tam ji nechali vyvolat a přinesla klíče do recepce, kam si je MDH se sousedovým synem a v půjčených kraťasech dojel vyzvednout. Při tom mi MDOD sdělila, že zapoměla věci na výtvarku, takže ještě telefonát domů, aby MDH cestou zpět s klíčema vzal i to. Uff. Kolik, že já to mám dětí???
  Na koupaliště jsem, za odměnu,  šla o chvíli dřív a s knížkou ;).  To je místo, kde se čas zastavil . Dřevěná převlékárna ze závěsem. Vstupné pětadvacet. Za stejnou cenu lehátko. Nápoje do kelímku i do skla, nanuky bez přirážky. A voda jako led! :)   Večer jsem všechno naplánované dokončila a připravila k odjezdu.
    Doma, po 48hodinách ;) , rychle poklidit - včetně pozůstatku kočičí návštěvy v obýváku, kam jinak samy nesmí, na nákup, pro chlapečky k autobusu, na chirurgii sundat sádru, na trochu pozdní oběd do McD, vybalit, vyprat ...... :))
 

3 komentáře:

 1. Toto by som potrebovala, zeby som zasla sama na chatku v sobotu? Ale bez toho upratovania, len ciste lenosenie a citanie :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. super bylo - asi to budu opakovat, kdykoli MLT někam pojedou....

   Vymazat
 2. Pane jo, vánoční úklid v létě.... jsi dobrá!!

  OdpovědětVymazat