středa 25. září 2013

Svíčkárna

Loni jsem koupila rodinnou vstupenku na exurzi na slevomatu. Celou rodinku jsem sice neukecala, ale těm , co jeli - já, MDMD a LP - se tam líbilo. Děti tam pořídily vánoční dárečky pro prarodiče - svíčky a voňavé koupelové sole, prošly halu, kde se právě vyráběly hřbitovní svíce. Když to LK viděl a slyšel, tak, samozřejmě, záviděl ;) Slíbila jsem další návštěvu.
 V neděli jsme po obědě vyrazili - já, MDMD a MLT. Během roku ve svíčkárně rozšířili nabídku o výrobu originálních voskovek a voskových lamp. Ty kluky zaujaly hned jako první. Už  to, že vlatnoručně " čtřicetkrát ponořit balonek naplněný vodou do tekutého vosku.." byl úžasný zážitek ;)


Pak došlo na barvení lamp a svíček. 

I voskové pastelky ve tvaru trojúhelníčků i zvířátek všichni pár odlili.
  Na dvoře je malá zoo domácích zviřátek. Holubník i bez holubů byl objev a kotě pokoušející se ulovit slepici - to bylo teprve něco!V  lese opodál  pro změnu lovili chlapečkové. Žabka se moc fotit nechtěla a tak byla vypuštěna.


Taky jsme se báli stromů ;)


 a zkusili poznat václavky ...


kdo ví, jestli jsem tipovala správně... chutnat jsme je nezkoušeli :)
Doma jsme lampu od LP hned vyzkoušeli a je moc hezká.


LK si tu svoji nechal jako dárek pro tatínka k svátku. Pro letošní nadílku na Vánoce tam, pro velký úspěch, asi zajedeme znovu ;) Zkusím zase sledovat slevomat :))

2 komentáře:

  1. To je moc pěkné. Netušila jsem, že je i tady u nás. Až Tě závidím ty dětský šťastný očička.

    OdpovědětVymazat
  2. No nekup to!!!
    Hned by som isla aj ja!

    OdpovědětVymazat